شرکت تولیدی پانلهای سقفی و دیواری تکنوپانل در 24 ژانویه 2005 در بندر مرسین ترکیه تاسیس شد. سالنهای تولیدی و دفتر مرکزی در زمینی بالغ بر 33600 مترمربع در شهرک صنعتی تارسوس مرسین واقع شده اند.

شرکت تکنوپانل با هدف دسترسی به بازار کشورهای همسایه و خاورمیانه و کشورهای حاشیه دریای مدیترانه، بندر مرسین را به دلیل موقعیت مناسب و فراهم بودن امکانات حمل و نقل دریای انتخاب نموده است.

شرکت تکنوپانل در زمینه طراحی و تولید و توزیع انواع ورقهای شادولاین و ساندویچ پانل و پلی استایرن اکسترود شده ( XPS ) و پلی استایرن منبسط شده (EPS) فعال بوده و با دارا بودن دستگاههای پیشرفته و آخرین تکنولوژی موجود در این زمینه، تولید ورقهای شادولاین و ( XPS ) را از ژانویه 2006 و ساندویچ پانل پلی اورتان را از آگوست 2006 و تولید EPS را از مارس 2010 آغاز نموده است.

به دلیل سیاست مشتری محور شرکت، هدف ما ارائه محصولات با کیفیت و دارای استاندارد در زمینه ساخت و ساز صنعتی به مشتریان می باشد. به همین دلیل تکنوپانل اولین تولید کننده ساندویچ پانل در ترکیه است که موفق به اخذ استاندارد TSE در پانلهای سقفی و دیواری با عایق پشم سنگ شده است. همچنین تکنوپانل با دارا بودن استاندارد TSE در ساندویچ پانل پلی اورتان از ژانویه 2010 تولید پانلهای با استاندارد CE را آغاز نموده است.

شرکت تکنوپانل در راستای هدف تولید بر پایه استانداردهای بالا و ارائه خدمات در سطح بین المللی به مشتریان، دومین کارخانه خود را در سال 2013 در زمینی به مساحت 35000 مترمربع افتتاح نموده و با پیشروی هرچه بیشتر در این مسیر سومین سرمایه گذاری خود را در سال 2016 در شهر ازمیر آغاز کرده است. در حال حاضر، شرکت تکنوپانل جزو یکی از صنایع تولیدی پیشرفته در سطح اروپا بوده و با ظرفیت تولید بالغ بر 10 میلیون مترمربع ساندویچ پانل و 850 هزار مترمکعب پلی استایرن منبسط شده ( EPS )، راه حل های سریع و موثری را برای نیازهای مشتریان ارائه می دهد.